pulseaudio - en to sr translation catalogue (390 entries)

en: 	Active Port: %s
sr: 	Активни порт: %s

en: 	Active Profile: %s
sr: 	Активни профил: %s

en: 	Ports:
sr: 	Портови:

en: 	Profiles:
sr: 	Профили:

en: ### Read from configuration file: %s ###
sr: ### Прочитај из датотеке подешавања: %s ###

en: %s [-D display] [-S server] [-O sink] [-I source] [-c file]  [-d|-e|-i|-r]
    
     -d    Show current PulseAudio data attached to X11 display (default)
     -e    Export local PulseAudio data to X11 display
     -i    Import PulseAudio data from X11 display to local environment variables and cookie file.
     -r    Remove PulseAudio data from X11 display
sr: %s [-D приказ] [-S сервер] [-O сливник] [-I извор] [-c датотека]  [-d|-e|-i|-r]
    
     -d    Прикажи тренутне PulseAudio податке закачене за X11 приказ (подразумевано)
     -e    Извези локалне PulseAudio податке на X11 приказ
     -i    Увези PulseAudio податке са X11 приказа у локалне променљиве окружења и датотеке колачића.
     -r    Уклони PulseAudio податке са X11 приказа

en: %s [options] ... 
    
      -h, --help                            Show this help
          --version                         Show version
      -s, --server=SERVER                   The name of the server to connect to
sr: %s [опције] ... 
    
      -h, --help                            Прикажи ову помоћ
          --version                         Прикажи верзију
      -s, --server=СЕРВЕР                   Име сервера на који се треба повезати

en: (invalid)
sr: (неисправно)

en: --daemonize expects boolean argument
sr: --daemonize очекује логички аргумент

en: --disable-shm expects boolean argument
sr: --disable-shm очекује логички аргумент

en: --disallow-exit expects boolean argument
sr: --disallow-exit очекује логички аргумент

en: --disallow-module-loading expects boolean argument
sr: --disallow-module-loading очекује логички аргумент

en: --fail expects boolean argument
sr: --fail очекује логички аргумент

en: --high-priority expects boolean argument
sr: --high-priority очекује логички аргумент

en: --log-level expects log level argument (either numeric in range 0..4 or one of debug, info, notice, warn, error).
sr: --log-level очекује аргумент за ниво записа (или нумеричка вредност у опсегу 0..4 или једно од debug, info, notice, warn, error).

en: --log-meta expects boolean argument
sr: --log-meta очекује логички аргумент

en: --log-time expects boolean argument
sr: --log-time очекује логички аргумент

en: --no-cpu-limit expects boolean argument
sr: --no-cpu-limit очекује логички аргумент

en: --realtime expects boolean argument
sr: --realtime очекује логички аргумент

en: --start not supported for system instances.
sr: --start није подржано за системске примерке.

en: --system expects boolean argument
sr: --system очекује логички аргумент

en: --use-pid-file expects boolean argument
sr: --use-pid-file очекује логички аргумент

en: ALSA woke us up to read new data from the device, but there was actually nothing to read!
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
    We were woken up with POLLIN set -- however a subsequent snd_pcm_avail() returned 0 or another value < min_avail.
sr: ALSA нас је пробудила да би прочитала нове податке из уређаја, али нема ништа да се прочита!
    Ово је највероватније грешка у ALSA управљачком програму „%s“. Пријавите овај проблем програмерима ALSA-е.
    Пробуђени смо са постављеним POLLIN-ом -- али следећи snd_pcm_avail() је вратио 0 или неку другу вредност мању од min_avail.

en: ALSA woke us up to write new data to the device, but there was actually nothing to write!
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
    We were woken up with POLLOUT set -- however a subsequent snd_pcm_avail() returned 0 or another value < min_avail.
sr: ALSA нас је пробудила да би записала нове податке на уређај, али нема ништа да се запише!
    Ово је највероватније грешка у ALSA управљачком програму „%s“. Пријавите овај проблем програмерима ALSA-е.
    Пробуђени смо са постављеним POLLOUT-ом -- али следећи snd_pcm_avail() је вратио 0 или неку другу вредност мању од min_avail.

en: Access denied
sr: Забрањен приступ

en: All asserts enabled.
sr: Сва обавештења омогућена.

en: Allocated during whole lifetime: %u blocks containing %s bytes total.
sr: Смештено од покретања: %u блокова садржи укупно %s бајтова.

en: Always keeps at least one sink loaded even if it's a null one
sr: Увек одржава барем један сливник оптерећеним чак и када је празан

en: Amplifier
sr: Појачало

en: Analog Input
sr: Аналогни улаз

en: Analog Mono
sr: Аналогни моно

en: Analog Mono Duplex
sr: Двосмерни аналогни моно

en: Analog Mono Output
sr: Аналогни моно излаз

en: Analog Output
sr: Аналогни излаз

en: Analog Stereo
sr: Аналогни стерео

en: Analog Stereo Duplex
sr: Двосмерни аналогни стерео

en: Analog Surround 2.1
sr: Аналогни окружујући 2.1

en: Analog Surround 3.0
sr: Аналогни окружујући 3.0

en: Analog Surround 3.1
sr: Аналогни окружујући 3.1

en: Analog Surround 4.0
sr: Аналогни окружујући 4.0

en: Analog Surround 4.1
sr: Аналогни окружујући 4.1

en: Analog Surround 5.0
sr: Аналогни окружујући 5.0

en: Analog Surround 5.1
sr: Аналогни окружујући 5.1

en: Analog Surround 6.0
sr: Аналогни окружујући 6.0

en: Analog Surround 6.1
sr: Аналогни окружујући 6.1

en: Analog Surround 7.0
sr: Аналогни окружујући 7.0

en: Analog Surround 7.1
sr: Аналогни окружујући 7.1

en: Audio on @HOSTNAME@
sr: Аудио на @HOSTNAME@

en: Author: %s
sr: Аутор: %s

en: Automatic Gain Control
sr: Самостална контрола појачања

en: Auxiliary 0
sr: Споредни 0

en: Auxiliary 1
sr: Споредни 1

en: Auxiliary 10
sr: Споредни 10

en: Auxiliary 11
sr: Споредни 11

en: Auxiliary 12
sr: Споредни 12

en: Auxiliary 13
sr: Споредни 13

en: Auxiliary 14
sr: Споредни 14

en: Auxiliary 15
sr: Споредни 15

en: Auxiliary 16
sr: Споредни 16

en: Auxiliary 17
sr: Споредни 17

en: Auxiliary 18
sr: Споредни 18

en: Auxiliary 19
sr: Споредни 19

en: Auxiliary 2
sr: Споредни 2

en: Auxiliary 20
sr: Споредни 20

en: Auxiliary 21
sr: Споредни 21

en: Auxiliary 22
sr: Споредни 22

en: Auxiliary 23
sr: Споредни 23

en: Auxiliary 24
sr: Споредни 024

en: Auxiliary 25
sr: Споредни 25

en: Auxiliary 26
sr: Споредни 26

en: Auxiliary 27
sr: Споредни 27

en: Auxiliary 28
sr: Споредни 28

en: Auxiliary 29
sr: Споредни 29

en: Auxiliary 3
sr: Споредни 3

en: Auxiliary 30
sr: Споредни 30

en: Auxiliary 31
sr: Споредни 31

en: Auxiliary 4
sr: Споредни 4

en: Auxiliary 5
sr: Споредни 5

en: Auxiliary 6
sr: Споредни 6

en: Auxiliary 7
sr: Споредни 7

en: Auxiliary 8
sr: Споредни 8

en: Auxiliary 9
sr: Споредни 9

en: Bad state
sr: Лоше стање

en: Boost
sr: Подизање

en: Buffer metrics: maxlength=%u, fragsize=%u
sr: Мере бафера: maxlength=%u, fragsize=%u

en: Buffer metrics: maxlength=%u, tlength=%u, prebuf=%u, minreq=%u
sr: Мере бафера: maxlength=%u, tlength=%u, prebuf=%u, minreq=%u

en: Built-in Audio
sr: Унутрашњи звук

en: Cannot access autospawn lock.
sr: Није могуће приступити датотеци закључавања за самоумножавање.

en: Card #%u
    	Name: %s
    	Driver: %s
    	Owner Module: %s
    	Properties:
    		%s
sr: Картица #%u
    	Име: %s
    	Управљачки програм: %s
    	Власник модула: %s
    	Својства:
    		%s

en: Channel map doesn't match sample specification
sr: Мапа канала се не поклапа са параметрима узорка

en: Cleaning up privileges.
sr: Чистим повластице.

en: Client #%u
    	Driver: %s
    	Owner Module: %s
    	Properties:
    		%s
sr: Клијент #%u
    	Управљачки програм: %s
    	Припада модулу: %s
    	Својства:
    		%s

en: Client forked
sr: Клијент је израчван

en: Clocked NULL sink
sr: Узорак NULL сливника

en: Compilation CFLAGS: %s
sr: CFLAGS компајлирања: %s

en: Compilation host: %s
sr: Домаћин компајлирања: %s

en: Compiled with Valgrind support: no
sr: Компајлирано са подршком за Valgrind: не

en: Compiled with Valgrind support: yes
sr: Компајлирано са подршком за Valgrind: да

en: Connected to device %s (%u, %ssuspended).
sr: Прикључен на уређај %s (%u, %s обустављено).

en: Connection established.%s
sr: Веза успостављена.%s

en: Connection failure: %s
sr: Неуспешно повезивање: %s

en: Connection failure: %s
sr: Неуспешно повезивање: %s

en: Connection refused
sr: Веза одбијена

en: Connection terminated
sr: Веза прекинута

en: Cookie: %s
sr: Колачић: %s

en: Currently in use: %u blocks containing %s bytes total.
sr: Тренутно у употреби: %u блокова садржи укупно %s бајтова.

en: DEPRECATION WARNING: %s
sr: УПОЗОРЕЊЕ О ПРЕВАЗИЛАЖЕЊУ: %s

en: Daemon not responding.
sr: Демон се не одазива.

en: Daemon not running
sr: Демон није покренут

en: Daemon running as PID %u
sr: Демон је покренут са PID-ом %u

en: Daemon shutdown initiated.
sr: Покренуто гашење демона.

en: Daemon startup complete.
sr: Покретање демона успешно.

en: Daemon startup failed.
sr: Неуспешно покретање демона.

en: Daemon startup successful.
sr: Демон успешно покренут.

en: Daemon startup without any loaded modules, refusing to work.
sr: Демон је покренут без иједног учитаног модула, одбија да ради.

en: Daemon terminated.
sr: Рад демона је прекинут.

en: Description: %s
sr: Опис: %s

en: Device or resource busy
sr: Уређај или ресурс је заузет

en: Digital Stereo (HDMI)
sr: Дигитални стерео (HDMI)

en: Digital Stereo (IEC958)
sr: Дигитални стерео (IEC958)

en: Digital Stereo Duplex (IEC958)
sr: Двосмерни дигитални стерео (IEC958)

en: Digital Surround 4.0 (IEC958/AC3)
sr: Дигитални окружујући 4.0 (IEC958/AC3)

en: Digital Surround 5.1 (IEC958/AC3)
sr: Дигитални окружујући 5.1 (IEC958/AC3)

en: Dock Microphone
sr: Микрофон прикључне станице

en: Docking Station Input
sr: Улаз прикључне станице

en: Draining connection to server.
sr: Веза до сервера се исушује.

en: Dude, your kernel stinks! The chef's recommendation today is Linux with high-resolution timers enabled!
sr: Ваше језгро није добро подешено за pulseaudio! Препоручује Вам се да користите Linux језгро са омогућеним бројачима високе резолуције.

en: Dummy Output
sr: Лажан излаз

en: Entity exists
sr: Ентитет постоји

en: Entity killed
sr: Ентитет убијен

en: Exiting.
sr: Напуштам.

en: External Microphone
sr: Спољни микрофон

en: FASTPATH defined, only fast path asserts disabled.
sr: FASTPATH дефинисан, само обавештења брзе путање искључена.

en: Failed to acquire stdio.
sr: Неуспешно проналажење стандардног улаза/излаза.

en: Failed to add bind-now-loader.
sr: Неуспешно додавање „повежи одмах“ учитавача.

en: Failed to allocate new dl loader.
sr: Неуспешно смештање новог dl учитавача.

en: Failed to change GID: %s
sr: Неуспешна промена GID-а: %s

en: Failed to change UID: %s
sr: Неуспешна промена UID-а: %s

en: Failed to change group list: %s
sr: Неуспешна промена групног списка: %s

en: Failed to create '%s': %s
sr: Неуспешно прављење „%s“: %s

en: Failed to determine sample specification from file.
sr: Неуспешно утврђивање параметара узорка из датотеке.

en: Failed to drain stream: %s
sr: Неуспешно исушивање тока: %s

en: Failed to find group '%s'.
sr: Не могу наћи групу „%s“.

en: Failed to find original lt_dlopen loader.
sr: Неуспешна претрага за оригиналним lt_dlopen учитавачем.

en: Failed to find user '%s'.
sr: Не могу наћи корисника „%s“.

en: Failed to generate sample specification for file.
sr: Није успело прављење параметара узорка за датотеку.

en: Failed to get FQDN.
sr: Неуспешно добијање FQDN-а.

en: Failed to get card information: %s
sr: Неуспешно добављање података о картици: %s

en: Failed to get client information: %s
sr: Неуспешно добављање података о клијенту: %s

en: Failed to get latency: %s
sr: Не могу добити вредност кашњења: %s

en: Failed to get machine ID
sr: Неуспешно добављање ИБ машине

en: Failed to get module information: %s
sr: Неуспешно добављање података о модулу: %s

en: Failed to get sample information: %s
sr: Неуспешно добављање података о узорку: %s

en: Failed to get server information: %s
sr: Неуспешно добављање података о серверу: %s

en: Failed to get sink information: %s
sr: Неуспешно добављање података о сливнику: %s

en: Failed to get sink input information: %s
sr: Неуспешно добављање података о улазу сливника: %s

en: Failed to get source information: %s
sr: Неуспешно добављање података о извору: %s

en: Failed to get source output information: %s
sr: Неуспешно добављање података о излазу извора: %s

en: Failed to get statistics: %s
sr: Неуспешно добављање статистике: %s

en: Failed to initialize daemon.
sr: Неуспешно покретање демона.

en: Failed to kill PulseAudio daemon.
sr: Није успело убијање PulseAudio демона.

en: Failed to kill daemon: %s
sr: Неуспешно убијање демона: %s

en: Failed to load client configuration file.
sr: Неуспешно учитавање клијентове датотеке подешавања.

en: Failed to load cookie data
sr: Неуспешно учитавање датотека колачића

en: Failed to open audio file.
sr: Није успело отварање звучне датотеке.

en: Failed to open configuration file '%s': %s
sr: Неуспешно отварање датотеке подешавања „%s“: %s

en: Failed to open configuration file: %s
sr: Неуспело отварање датотеке подешавања: %s

en: Failed to open sound file.
sr: Није успело отварање звучне датотеке.

en: Failed to parse command line.
sr: Неуспешно тумачење командне линије.

en: Failed to parse command line.
sr: Неуспешно тумачење командне линије.

en: Failed to parse cookie data
sr: Неуспешно тумачење података из колачића

en: Failed to parse cookie data
sr: Неуспешно тумачење података из колачића

en: Failed to read environment configuration data.
sr: Неуспешно читање података подешавања за окружење.

en: Failed to save cookie data
sr: Неуспешно записивање података колачића

en: Failed to upload sample: %s
sr: Није успело постављање узорка: %s

en: Failure to resume: %s
sr: Неуспешно настављање: %s

en: Failure to suspend: %s
sr: Неуспешно заустављање: %s

en: Failure: %s
sr: Неуспех: %s

en: Found %u CPUs.
sr: Нашао %u процесор(а)

en: Found user '%s' (UID %lu) and group '%s' (GID %lu).
sr: Нађени су корисник „%s“ (UID %lu) и група „%s“ (GID %lu).

en: Fresh high-resolution timers available! Bon appetit!
sr: Доступни су нови бројачи високе резолуције! Пријатно!

en: Front Center
sr: Предњи централни

en: Front Left
sr: Предњи леви

en: Front Left-of-center
sr: Предњи лево од центра

en: Front Right
sr: Предњи десни

en: Front Right-of-center
sr: Предњи десно од центра

en: GID of user '%s' and of group '%s' don't match.
sr: GID корисника „%s“ се не поклапа са групом „%s“.

en: Got EOF.
sr: Добих EOF.

en: Got SIGINT, exiting.
sr: Добих SIGINT, излазим.

en: Got SIGINT, exiting.
sr: Добих SIGINT, излазим.

en: Got signal %s.
sr: Добих сигнал %s.

en: Got signal, exiting.
sr: Добих сигнал, излазим.

en: Headphones
sr: Аналогне слушалице

en: High Fidelity Capture (A2DP)
sr: Снимање високе тачности (A2DP)

en: High Fidelity Playback (A2DP)
sr: Репродукција високе тачности (A2DP)

en: Home directory of user '%s' is not '%s', ignoring.
sr: Лични директоријум корисника „%s“ није „%s“, занемарујем.

en: Incompatible protocol version
sr: Неусаглашена верзија протокола

en: Input
sr: Улаз

en: Input Devices
sr: Улазни уређаји

en: Input/Output error
sr: Улазна/излазна грешка

en: Internal Microphone
sr: Унутрашњи микрофон

en: Internal error
sr: Интерна грешка

en: Invalid argument
sr: Неисправан аргумент

en: Invalid channel map '%s'
sr: Неисправна мапа канала „%s“

en: Invalid client name '%s'
sr: Неисправно име клијента „%s“

en: Invalid latency specification '%s'
sr: Неисправан параметар кашњења „%s“

en: Invalid process time specification '%s'
sr: Неисправан параметар за време процеса „%s“

en: Invalid property '%s'
sr: Неисправно својство „%s“

en: Invalid resample method '%s'.
sr: Неисправан начин дискретизације „%s“.

en: Invalid sample specification
sr: Неисправан параметар узорка

en: Invalid server
sr: Сервер неисправан

en: Invalid sink input index
sr: Неисправан индекс улаза сливника

en: Invalid sink input index specification
sr: Неисправан параметар индекса улаза сливника

en: Invalid stream name '%s'
sr: Неисправно име тока „%s“

en: Invalid volume specification
sr: Неисправан параметар јачине

en: LFE on Separate Mono Output
sr: Аналогни излаз (LFE)

en: Line In
sr: Линија у

en: Load Once: %s
sr: Учитај једном: %s

en: Machine ID is %s.
sr: ИБ машине је %s.

en: Microphone
sr: Микрофон

en: Missing implementation
sr: Није одрађено

en: Modem
sr: Модем

en: Module #%u
    	Name: %s
    	Argument: %s
    	Usage counter: %s
    	Properties:
    		%s
sr: Модул #%u
    	Име: %s
    	Аргумент: %s
    	Бројач коришћења: %s
    	Својства:
    		%s

en: Module initialization failed
sr: Иницијализација модула није успела

en: Mono
sr: Моно

en: NDEBUG defined, all asserts disabled.
sr: NDEBUG дефинисан, сва обавештења искључена.

en: Name: %s
sr: Име: %s

en: No Amplifier
sr: Без појачала

en: No Automatic Gain Control
sr: Без самосталне контроле појачања

en: No Boost
sr: Без подизања

en: No PulseAudio daemon running, or not running as session daemon.
sr: Нема покренутог PulseAudio демона, или се не извршава као демон сесије.

en: No authorization key
sr: Нема кључа за овлашћење

en: No cookie loaded. Attempting to connect without.
sr: Колачић није учитан. Покушавам се повезати без колачића.

en: No data
sr: Нема података

en: No module information available
sr: Подаци о модулу нису доступни

en: No such entity
sr: Не постоји такав ентитет

en: No such extension
sr: Не постоји такво проширење

en: No valid command specified.
sr: Није наведена исправна наредба.

en: Not supported
sr: Није подржано

en: Not yet implemented.
sr: Није још имплементирано.

en: Null Output
sr: Празан излаз

en: OK
sr: У реду

en: OK, so you are running PA in system mode. Please note that you most likely shouldn't be doing that.
    If you do it nonetheless then it's your own fault if things don't work as expected.
    Please read http://www.freedesktop.org/wiki/Software/PulseAudio/Documentation/User/WhatIsWrongWithSystemWide/ for an explanation why system mode is usually a bad idea.
sr: У реду, значи извршавате PA у системском режиму. Примите к знању да то вероватно не би требало да радите.
    Ако то свеједно чините онда је ваша кривица ако ствари не раде онако како се очекује.
    Прочитајте http://www.freedesktop.org/wiki/Software/PulseAudio/Documentation/User/WhatIsWrongWithSystemWide/ ради објашњења зашто је системски режим обично лоша идеја.

en: Obsolete functionality
sr: Избачена функционалност

en: Off
sr: Искључено

en: Opening a %s stream with sample specification '%s' and channel map '%s'.
sr: Отварам ток %s са параметрима узорка „%s“ и мапом канала „%s“.

en: Optimized build: no
sr: Оптимизована изградња: не

en: Optimized build: yes
sr: Оптимизована изградња: да

en: Output Devices
sr: Излазни уређаји

en: Page size is %lu bytes
sr: Величина странице је %lu бајтова

en: Path: %s
sr: Путања: %s

en: Playback stream drained.
sr: Репродукциони ток је исушен.

en: Please specify a sample file to load
sr: Наведите датотеку узорка коју треба учитати

en: Premature end of file
sr: Прерани крај датотеке

en: Protocol error
sr: Грешка у протоколу

en: PulseAudio Sound Server
sr: PulseAudio звучни систем

en: PulseAudio Sound System
sr: PulseAudio звучни систем

en: Radio
sr: Радио

en: Rear Center
sr: Позадински централни

en: Rear Left
sr: Позадински леви

en: Rear Right
sr: Позадински десни

en: Received message for unknown extension '%s'
sr: Примио поруку за непознати локал „%s“

en: Root privileges required.
sr: Потребна су root овлашћења.

en: Running in system mode, but --disallow-exit not set!
sr: Покренуто у системском режиму, али --disallow-exit није постављено!

en: Running in system mode, but --disallow-module-loading not set!
sr: Покренуто у системском режиму, али --disallow-module-loading није постављено!

en: Running in system mode, forcibly disabling SHM mode!
sr: Покренуто у системском режиму, присилно онемогућујем SHM режим!

en: Running in system mode, forcibly disabling exit idle time!
sr: Покренуто у системском режиму, присилно онемогућујем гашење после одређеног времена мировања!

en: Running in system mode: %s
sr: Покренуто у системском режиму: %s

en: Running in valgrind mode: %s
sr: Покренут у Valgrind режиму: %s

en: Running on host: %s
sr: Покренут на домаћину: %s

en: Sample #%u
    	Name: %s
    	Sample Specification: %s
    	Channel Map: %s
    	Volume: %s
    	        %s
    	        balance %0.2f
    	Duration: %0.1fs
    	Size: %s
    	Lazy: %s
    	Filename: %s
    	Properties:
    		%s
sr: Узорак #%u
    	Име: %s
    	Параметри узорка: %s
    	Мапа канала: %s
    	Јачина звука: %s
    	        %s
    	        баланс %0.2f
    	Дужина: %0.1fs
    	Величина: %s
    	Лењ: %s
    	Име датотеке: %s
    	Својства:
    		%s

en: Sample cache size: %s
sr: Величина кеш меморије узорка: %s

en: Server: %s
sr: Сервер: %s

en: Session ID is %s.
sr: ИБ сесије је %s.

en: Side Left
sr: Лева страна

en: Side Right
sr: Десна страна

en: Sink: %s
sr: Сливник: %s

en: Source #%u
    	State: %s
    	Name: %s
    	Description: %s
    	Driver: %s
    	Sample Specification: %s
    	Channel Map: %s
    	Owner Module: %u
    	Mute: %s
    	Volume: %s%s%s
    	        balance %0.2f
    	Base Volume: %s%s%s
    	Monitor of Sink: %s
    	Latency: %0.0f usec, configured %0.0f usec
    	Flags: %s%s%s%s%s%s
    	Properties:
    		%s
sr: Извор #%u
    	Стање: %s
    	Име: %s
    	Опис: %s
    	Управљачки програм: %s
    	Параметри узорка: %s
    	Мапа канала: %s
    	Припада модулу: %u
    	Искључен тон: %s
    	Јачина звука: %s%s%s
    	        баланс %0.2f
    	Гласност баса: %s%s%s
    	Контролер сливника: %s
    	Кашњење: %0.0f μs, подешено %0.0f μs
    	Заставице: %s%s%s%s%s%s
    	Својства:
    		%s

en: Source: %s
sr: Извор: %s

en: Start the PulseAudio Sound System
sr: Покрени PulseAudio звучни систем

en: Stereo
sr: Стерео

en: Stream buffer attributes changed.%s
sr: Параметри бафера тока су промењени.%s

en: Stream device resumed.%s
sr: Уређај тока настављен.%s

en: Stream device suspended.%s
sr: Уређај тока обустављен.%s

en: Stream error: %s
sr: Грешка тока: %s

en: Stream moved to device %s (%u, %ssuspended).%s
sr: Ток пребачен на уређај %s (%u, %s обустављено).%s

en: Stream overrun.%s
sr: Ток се прелива.%s

en: Stream started.%s
sr: Ток је покренут.%s

en: Stream successfully created.
sr: Ток је успешно направљен.

en: Stream underrun.%s
sr: Ток није попуњен.%s

en: Successfully dropped root privileges.
sr: Успешно одбачена root овлашћења.

en: Surround 4.0
sr: Окружујући 4.0

en: Surround 4.1
sr: Окружујући 4.1

en: Surround 5.0
sr: Окружујући 5.0

en: Surround 5.1
sr: Окружујући 5.1

en: Surround 7.1
sr: Окружујући 7.1

en: System wide mode unsupported on this platform.
sr: Режим за читав систем није подржан на овој платформи.

en: Telephony Duplex (HSP/HFP)
sr: Двосмерно телефонирање (HSP/HFP)

en: The specified default channel map has a different number of channels than the specified default number of channels.
sr: Наведена мапа канала има нема исти број канала као што је наведено у подразумеваном броју канала.

en: This is PulseAudio %s
sr: Ово је PulseAudio %s

en: This program is not intended to be run as root (unless --system is specified).
sr: Није намеравано да се овај програм покреће из root налога (осим у случају када је --system наведено)

en: Time: %0.3f sec; Latency: %0.0f usec.
sr: Време: %0.3f s; Кашњење: %0.0f us.

en: Timeout
sr: Време истекло

en: Too large
sr: Превелико

en: Too many arguments.
sr: Превише аргумената.

en: Top Center
sr: Горњи централни

en: Top Front Center
sr: Горњи предњи централни

en: Top Front Left
sr: Горњи предњи леви

en: Top Front Right
sr: Горњи предњи десни

en: Top Rear Center
sr: Горњи позадински централни

en: Top Rear Left
sr: Горњи позадински леви

en: Top Rear Right
sr: Горњи позадински десни

en: Unknown command
sr: Непозната наредба

en: Unknown error code
sr: Ко̑д грешке је непознат

en: Unknown file format %s.
sr: Непознат %s формат датотеке.

en: Usage: %s
sr: Употреба: %s

en: Using modules directory %s.
sr: Користи се %s директоријум модула.

en: Using runtime directory %s.
sr: Користи се %s извршни директоријум.

en: Using sample spec '%s', channel map '%s'.
sr: Користим следеће параметре узорка „%s“ и мапу канала „%s“.

en: Using state directory %s.
sr: Користи се %s директоријум стања.

en: Version: %s
sr: Верзија: %s

en: Video
sr: Видео

en: Virtual LADSPA sink
sr: Виртуелни LADSPA сливник

en: WARNING: Child process terminated by signal %u
sr: УПОЗОРЕЊЕ: Потлачени процес је прекинут сигналом %u

en: WARNING: Sound server is not local, not suspending.
sr: УПОЗОРЕЊЕ: Звучни сервер није локални, не заустављам.

en: Warning: Failed to determine channel map from file.
sr: Упозорење: Неуспешно утврђивање мапе канала из датотеке.

en: Warning: Failed to determine sample specification from file.
sr: Упозорење: Неуспешно утврђивање параметара узорка из датотеке.

en: Warning: failed to write channel map to file.
sr: Упозорење: Неуспешно записивање мапе канала у датотеку.

en: Warning: specified sample specification will be overwritten with specification from file.
sr: Упозорење: наведени параметри узорка ће бити пребрисани параметрима из датотеке.

en: You have to specify a card name/index and a profile name
sr: Морате навести име/индекс картице и име профила

en: You have to specify a module index
sr: Морате навести индекс модула

en: You have to specify a module name and arguments.
sr: Морате навести име и аргументе модула.

en: You have to specify a sample name to play
sr: Морате навести име узорка којег желите репродуковати

en: You have to specify a sample name to remove
sr: Морате навести име узорка којег желите уклонити

en: You have to specify a sink input index and a mute boolean
sr: Морате навести индекс улаза сливника и логичку вредност за искључивање

en: You have to specify a sink input index and a sink
sr: Морате навести индекс улаза сливника и сливник

en: You have to specify a sink input index and a volume
sr: Морате навести индекс улаза сливника и јачину

en: You have to specify a sink name/index and a mute boolean
sr: Морате навести име/индекс сливника и логичку вредност за искључивање

en: You have to specify a sink name/index and a port name
sr: Морате навести име/индекс сливника и име порта

en: You have to specify a sink name/index and a volume
sr: Морате навести име/индекс сливника и јачину

en: You have to specify a source name/index and a mute boolean
sr: Морате навести име/индекс извора и логичку вредност за искључивање

en: You have to specify a source name/index and a port name
sr: Морате навести име/индекс извора и име порта

en: You have to specify a source name/index and a volume
sr: Морате навести име/индекс извора и јачину

en: You have to specify a source output index and a source
sr: Морате навести индекс излаза извора и извор

en: You may not specify more than one sink. You have to specify a boolean value.
sr: Не можете навести више од једног сливника. Морате навести логичку вредност.

en: You may not specify more than one source. You have to specify a boolean value.
sr: Не можете навести више од једног извора. Морате навести логичку вредност.

en: [%s:%u] Invalid channel map '%s'.
sr: [%s:%u] Неисправна мапа канала „%s“.

en: [%s:%u] Invalid fragment size '%s'.
sr: [%s:%u] Неисправна величина одломка „%s“.

en: [%s:%u] Invalid log level '%s'.
sr: [%s:%u] Неисправан ниво опширности у дневнику „%s“.

en: [%s:%u] Invalid log target '%s'.
sr: [%s:%u] Неисправан циљни дневник „%s“.

en: [%s:%u] Invalid nice level '%s'.
sr: [%s:%u] Неисправан ниво приоритета „%s“.

en: [%s:%u] Invalid number of fragments '%s'.
sr: [%s:%u] Неисправан број одломака „%s“.

en: [%s:%u] Invalid resample method '%s'.
sr: [%s:%u] Неисправан начин дискретизације „%s“.

en: [%s:%u] Invalid rlimit '%s'.
sr: [%s:%u] Неисправан rlimit „%s“.

en: [%s:%u] Invalid sample channels '%s'.
sr: [%s:%u] Неисправни канали узорка „%s“.

en: [%s:%u] Invalid sample format '%s'.
sr: [%s:%u] Неисправан формат узорка „%s“.

en: [%s:%u] Invalid sample rate '%s'.
sr: [%s:%u] Неисправна учестаност дискретизације „%s“.

en: fork() failed: %s
sr: Неуспела функција fork(): %s

en: io_new() failed.
sr: Неуспела функција io_new().

en: n/a
sr: непознато

en: not
sr: није

en: pa_context_connect() failed: %s
sr: Неуспела функција pa_context_connect(): %s

en: pa_context_new() failed.
sr: Неуспела функција pa_context_new().

en: pa_context_new() failed.
sr: Неуспела функција pa_context_new().

en: pa_context_rttime_new() failed.
sr: Неуспела функција pa_context_new().

en: pa_core_new() failed.
sr: Неуспела функција pa_core_new().

en: pa_mainloop_new() failed.
sr: Неуспела функција pa_mainloop_new().

en: pa_mainloop_new() failed.
sr: Неуспела функција pa_mainloop_new().

en: pa_mainloop_run() failed.
sr: Неуспела функција pa_mainloop_run().

en: pa_mainloop_run() failed.
sr: Неуспела функција pa_mainloop_run().

en: pa_pid_file_create() failed.
sr: Неуспела функција pa_pid_file_create().

en: pa_stream_begin_write() failed: %s
sr: Неуспела функција pa_stream_write(): %s

en: pa_stream_connect_playback() failed: %s
sr: Неуспела функција pa_stream_connect_playback(): %s

en: pa_stream_connect_record() failed: %s
sr: Неуспела функција pa_stream_connect_record(): %s

en: pa_stream_get_buffer_attr() failed: %s
sr: Неуспела функција pa_stream_get_buffer_attr(): %s

en: pa_stream_new() failed: %s
sr: Неуспела функција pa_stream_new(): %s

en: pa_stream_peek() failed: %s
sr: Неуспела функција pa_stream_peek(): %s

en: pa_stream_update_timing_info() failed: %s
sr: Неуспела функција pa_stream_update_timing_info(): %s

en: pa_stream_write() failed: %s
sr: Неуспела функција pa_stream_write(): %s

en: pacat %s
    Compiled with libpulse %s
    Linked with libpulse %s
sr: pacat %s
    Компајлирано са libpulse %s
    Повезано са libpulse %s

en: pactl %s
    Compiled with libpulse %s
    Linked with libpulse %s
sr: pactl %s
    Компајлирано са libpulse %s
    Повезано са libpulse %s

en: pasuspender %s
    Compiled with libpulse %s
    Linked with libpulse %s
sr: pasuspender %s
    Компајлирано са libpulse %s
    Повезано са libpulse %s

en: playback
sr: пушта

en: read() failed: %s
sr: Неуспела функција read(): %s

en: recording
sr: снима

en: setrlimit(%s, (%u, %u)) failed: %s
sr: setrlimit(%s, (%u, %u)) није успело: %s

en: snd_pcm_avail() returned a value that is exceptionally large: %lu bytes (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
sr: snd_pcm_avail() је вратио вредност која је необично велика: %lu бајтова (%lu ms).
    Ово је највероватније грешка у „%s“ ALSA управљачком програму. Пријавите овај проблем ALSA програмерима.

en: snd_pcm_delay() returned a value that is exceptionally large: %li bytes (%s%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
sr: snd_pcm_delay() је вратио вредност која је необично велика: %li бајтова (%s%lu ms).
    Ово је највероватније грешка у „%s“ ALSA управљачком програму. Пријавите овај проблем ALSA програмерима.

en: snd_pcm_mmap_begin() returned a value that is exceptionally large: %lu bytes (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
sr: snd_pcm_mmap_begin()  је вратио вредност која је необично велика: %lu бајтова (%lu ms).
    Ово је највероватније грешка у „%s“ ALSA управљачком програму. Пријавите овај проблем ALSA програмерима.

en: write() failed: %s
sr: Неуспела функција write(): %s
